Lahinguväljal näeme, raisk!

Posted: 30. apr. 2007 in Uncategorized

Seekordse postituse pealkiri võtab kokku selle, mida mina viimaste päevade jooksul tundsin. Avastasin endas täiesti uue külje – rahvuslase külje. Ja ma võiks täielikult väita, et emotsioonid võitsid minu kainet ja kalkuleerivat mõistust. Loomulikult ei läinud ma välja tänavale kuhugi kaklema. Nii rumal ma kah ei ole, kuid mõnel hetkel tekkis küll selline tunne, et tõesti, raisk, lahinguväljal näeme.

Kui nüüd vaadata kogu sündmustele ratsionaalselt ja kalkuleerivalt, siis jah, mis siin ikka öelda selle kohta. Fakt on see aastaid kestnud “integratsioon” pole andnud oma tulemust. Küsimus meie “suurepärasele” endisele haridusministrile: Millist ajalugu õpetati nendele vene noortele kõik need aastad? Savisaare pressikonverentsil leidis Reps, et ajalugu tuleb ümbervaadata arvestades ka nõukogude inimeste arvamust. Nagu mis mõttes? Esiteks, me kõik oleme nõukogude inimesed, sest enamus (k.a mina ise) oleme sündinud ENSV-s. Lapsed, kes on sündinud 1991.a. alates saavad öelda, et nemad on sündinud Eesti Vabariigis. Teiseks, ajalugu tuleb ümbervaadata. Reps väitis, et ega venelased Laari kirjutatud ajalugu ei arvesta, tuleb luua uus versioon , mis sobib ka nende maailmavaatega. Et siis kui venelasele ei meeldi sõna või, tuleb kasutada sõna margariin. Miks? Eesti on eelkõige eestlaste riik, mitte vähemusrahvuste oma. Uudistes rääkis integratsiooni spetsialist, kes nädalavahetusel pidi rääkima integratsiooni teemadel Rahvusraamatukogus. Tema seletas, et eestlastel on õigus ja tõmbas paralleele oma kodumaa Suurbritanniaga, kus on probleeme moslemikogukonnaga. Ta ütles, et moslemikogukond sooviks muuta Suurbritannia moslemimaaks, kuid see ei ole ju vastuvõetav põlisrahvusele, inglastele. Sama lugu on Eestis, venelased peavad tegema ise ka mingisuguseid järleandmisi selleks, et nende nõudmistele vastu tuldaks. Pärast hiljutisi juhtumisi arvan, et vene kogukonnal õnnetus end ise täielult maatasa teha.
Poliitikutest. Minu toetan täielikult Andrus Ansipit, kes ON see õige peaminister. On väidetud, et Ansip ongi provokaator. Vahet ei näe, kas see kuju oleks ära viidud enne või pärast 9.maid, rahutused oleks nii või teisiti tulnud. Kõik need vastuolud on olnud põrandaalused ja on nüüd lõplikult välja tulnud. Võib-olla on asi selles, et Eesti taasiseseisvus ilma vägivallata. Need rahutused, mis oleks võinud olla taasiseseisvumise aegu, tulid nüüd.
Aga ikkagi, mina leian, et Ansip ei tohiks tagasi astuda. See, et kuju ära viidi oli ikkagi rahva tahe. Ansip väljendas väga selgelt enne valimisi, et tema sooviks on kuju ära viia. Ja valimistel tegi ta rekordi- 22500 inimest hääletas tema poolt ja soovis tema jätkamist peaministrina. Järelikult rahvas nõustus tema otsustega. Samuti, kui valitsus ja peaminister palusid, et rahvas koju jääks ja ei alluks provokatsioonidele, jäi rahvas koju. Üksikud läkisd välja tänavatele. Loomulikult ei tähenda sõna rahvas kõiki, kuid loeb enamuse arvamus nagu see deomokraatiale iseloomulik on. Tegelikult on terve valitsus jätnud väga positiivse mulje, eriti aga Jaak Aaviksoo, Urmas Paet ja Jüri Pihl.
Politsei kiitmiseks ei jätku mul aga sõnu. Küll on neile ette heidetud liigset vägivalda ja ka eestlaste vahistamist. Vägivalda ei kasutatud liigselt, nende vandaalitsejate ohjamiseks ongi vaja karmimaid meetmeid. Eestlaste vahistamine – no mida sa ronid siis sinna juurde vahtima, ära mine, ise oled süüdi. Politsei maine ikka kohe tugevasti tõusis ja mul on hea meel, et nad suutsid rahutused maha suruda.
Savisaar. Sellest idioodist ja eestlasi vihkavast justkui “kõige eestimeelsemast” poliitikust ei hakka ma üldse kirjutama. Vaadake lihtsalt SEDA lehekülge.
Positiivselt hämmastas mind inimeste suhtumine ja koostöövalmidus – mindi appi poode parandama, taheti minna abipolitseinikuks ja valitses üksmeel. Väga-väga positiivne nähtus.
Kuigi jah, ma arvan, et ega see veel läbi ei ole. 9. mai alles tuleb ja venelased ei saanud seda, mida nad tahtsid – tõeliselt vägivaldset konflikti eestlastega. Loodame, et see on lihtsalt üks väga must ja ebareaalne stsenaarium.

P.S Aitäh kõigile, kes nende sündmuste kõrval ka minu sünnipäeva meeles pidasid. Tõesti tore oli! 😉

P.P.S Seoses pealkirjaga tervitaks ka neid, kes eile õhtul Tudengipäevade raames Metsatöllil käisid. \m/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s