Make Love, Not War!

Posted: 7. nov. 2007 in Uncategorized

Uskumatu, mis maailmas toimub. Ma olin arvamusel, et koolitulistamised on ainult Ameerika-teema. Eelkõige loomulikult seetõttu, et ma vähemalt oma teadmatuses ja lolluses arvasin, et relvad vähemalt siin pole nii kättesaadavad kui USA-s. Aga no Soome. See on ikka uskumatu!
Ma ei saanud aru, mis selle poisi peas küll toimus,et sellised mõtted: humanity is overrated. Nagu mida? Tõesti kahju, et sellised inimesi leidub.
Samas tunnistasid teised koolikaaslased, et ta oli teistusugune kui teised õpilased. Võib-olla (see on küll ainult minu oletus) oli teda varem kiusatud ja mõnitatud kui ta noorem oli. Sealt tuli viha kogu inimkonna vastu kuna teda ei mõistetud. Sel juhul on seel veel äärmiselt kurb, sest tegelikult selle põhjustasid siis need mõnitajad, kes antud inimese nii kaugele viisid.
Kui film “Klass” välja tuli, siis vist kirjutasin ka sellest. Kui meil, Eestis, inimeste suhtumine ja hoiakud teistmoodi inimeste vastu ei muutu, siis ei tule kaua oodata, et midagi sellist ka meil aset leiaks. Ja see on väga tõenäoline, sest Eestis on üsna palju koolivägivalda. Selle tulistamise juures on aga kõige hullem just see, et kannatada saavad alati need, kes on olnud süütud kõrvalseisjad, mitte aga mõnitajad/kiusajad. See on kõige kurvem lugu 😦
Igatahes minu kaastunne kõigile kannatanutele ja nende vanematele. Samuti tunnen kaasa selle poisi vanematele. Ei tahaks nende nahas küll olla!
Tegelikult võiksid inimesed vähemate eelarvamustega olla ja lihtsalt aktsepteerida teisi sellistena nagu nad on. Laenaks hipide ütluse: Make Love, Not War ehk siis ärge kakelge/vaielge/süüdistage/pahandage/karjuge teiste peale, vaid püüdke mõista ning olge kannatlikumad ja no tõesti – show some love to your fellow people!!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s