Tunne iseennast :)

Posted: 10. jaan. 2008 in Uncategorized
INFJ
INTROVERT-INTUITIIVNE-TUNDEINIMENE-OTSUSTAJA(EII – Eetilis-intuitiivne introvert)

ÜLDINE ISELOOMUSTUS

INFJ tüüp on keeruka natuuriga, sügavalt isikupärane. Suudab mõista inimsuhete keerukust, sest ta on tugeva empaatiavõimega (võimega mõista teiste sisemaailma). Usaldab intuitsiooni ega sõltu kellegi autoriteetsest arvamusest või populaarseks kujunenud seisukohast. Probleemid peaksid teda ainult ergutama mõtlema ja tegutsema. Olles rikka kujutlusvõimega ja sügava huviga teiste inimeste vastu on ta lõpmatu inspiratsiooni ja rõõmu allikaks neile, kellega elus kokku puutub. Tema sisemine elu on liikumapanev jõud kuid võimalikuks nõrkuseks võib saada aeglus, millega ta jagab oma sisemist rikkust. Kuid seda puudust kompenseerib siirus ja hoolitsus abikaasa ja laste suhtes. INFJ tüüp on sõltumatu individualist, keda juhib inspiratsioon, loominguline mõttesähvatus. Mõnikord ei suuda ta mõista, miks tema ideed ei ole teistele vastuvõetavad, miks nad ei tule temaga kaasa. Tema sõltumatus ei ole tavaliselt silmatorkav, sest hindab kooskõla ja sõprussuhteid. Kui vaja, püüab teisi veenda aktsepteerima oma ideid ning nende elluviimise nimel koostööd tegema. INFJ tüüpi inimene tahab kõiges näha teatud mõtet, puudutagu see tööd, suhteid teistega või isegi materiaalset vara. Kõige enam on ta rahul tööga, kus saab rakendada intuitsiooni – näha tähendusi, seoseid, võimalusi. Üks niisugune töövaldkond on õpetamine. Tema empaatiavõimega sobib hästi ka psühholoogiline nõustamine, samuti muud tööalad, kus inimene ja inimsuhete tundmine on väga tähtis. Edu saavutab ta tänu inimlikule soojusele, entusiasmile, keskendumisvõimele ja originaalsusele.
ESMANE MULJE
INFJ tüüp on heasüdamlik ja hoolitsev. Tema juurest lahkutakse sooja tundega. Ta ilmutab üsna selget huvi teiste suhtes ja soovi olla meeldiv ning kasulik igas situatsioonis. Kuigi ta on väga vaikne meeldib inimestel temaga koos olla ja nad tulevad heameelega ta juurde tagasi.
SUHTLEMINE
Kõige peenemalt väljendab INFJ tüüp end kirjalikult. Tal on talent kirjutada selgelt, veenvalt ja mõjuvalt, leides alati õiget sõna. Kuid see omadus sõltub sellest, kuivõrd tal on piisavalt aega mõtiskeluks. Vastasel juhul on ta aeglane eneseväljenduses.
MIS ON ARMASTUS
Minu mõistus, süda ja hing on täis armastust.
KONFLIKT
Selline sõna iseenesest ja see, mida ta tähendab, tekitab INFJ tüübil õudustunnet. Tundub, et ta on nõus seisma silmitsi surmaga kui konflikti meenutavaga. See on vastuolus tema loomuga ja ta on veendunud, et midagi head sellest välja ei tule. Kui tal siiski tuleb konfliktiga kokku puutuda, teeb ta seda tahtevastaselt ja raske südamega.
KOHUSTUSED
See on miski sügav, püsiv, igavene ja oma kõrgemas tähenduses kõikide eesmärkide ja elumõtte teostus. Ta võtab ettevaatlusega enda peale kohustusi, kuid kui see on toimunud, siis tagasiteed enam pole. Seetõttu, et INFJ tüüp on niivõrd otsustusvõimeline, on tal raske andestada oma ligimesele, kes täidab oma kohustusi vähem kui 110 protsenti. Ta esitab kõrgeid nõudmisi endale ja oma elukaaslasele, nõudes täielikku pühendumist.
KUTSESUUNDUMUS
INFJ tüübil on intuitiivne taju (N) ja tundeinimese (F) otsustamisviis. Selline kombinatsioon osutab võimaluste tajule. See tähendab, et otsustamisviis viitab selle tüübi sotsiaalsele andekusele mõista teisi ja suhelda toetudes seejuures oma kujutlusvõimele, intuitsioonile. See tajutüüp võimaldab lahti rebida reaalsusest, seega käsitada ja lahendada probleeme, näha asju tulevikuperspektiivis. Sobib komplitseeritud suhtlemisprotsess, tungimine inimloomusse ja suhete keeristesse ning sügavustesse. Vaadeldava isiksustüübiga sobib hästi artistlik, kunstnikutüüpi kutsesuundumus koos mitmesuguste arendusvaldkondade ja õpitavate erialadega. Näiteks kunst, kirjandus, muusika, aga samuti usutöö, õpetamine, tervishoid, psühholoogiline nõustamine, poliitika.USA-s asuva psühholoogiliste tüüpide kasutamise keskuse andmetel on antud tüübi esindajate seas iseloomulikumateks elukutseteks konsultandid koolituse alal, vaimulikud, arstid, spetsialistid massiinformatsiooni vahendite alal, õpetajad (emakeel, kujutav kunst, lavakunst).
PÕHIVÄÄRTUS
Hingelisus ja südametunnistus.
___________________________________________________________________
Tähelepanu! Järgnev iseloomukirjeldus kehtib vaid naiste puhul.
Mille poolest INFJ tüüpi naine paistab silma teiste seast?
INFJ tüüpi naist ei saa pidada ükskõikseks oma välimuse suhtes. Riietusel puudub liigne ekstravagantsus, kuid on elegantne ning maitsega. Peab firmariietust oma imago tähtsaks komponendiks ning tunnetab selles tunduvalt kindlamana. Vaatamata talle omasele kokkuhoiuslikkusele, kunagi ei pane selga „second hand“-i. Tavaliselt näeb välja nooremana. Tänu heale liigutuste koordinatsioonile oleks võinud saada sportlaseks või tsirkuseartistiks, kuid tal jääb puudu ilmsest kuraasist. Meeldivad loomad ja nad tasuvad talle samaga. Kärarikkas seltskonnas üritab hõivata võimalikult vähem ruumi. Isegi laule kõikidega kaasa ei laula, vaid vaevaltkuuldavalt umiseb meloodiat.
Tööl käimine. Tööle INFJ tüüpi naine ei kippu, kuid mitte seetõttu, et laisk, vaid selle pärast, et liiga tagasihoidlikult hindab oma võimeid. Ning täiesti asjatult, – tal on hindamatud võimed täpse, nokitsemist nõudva töö tegemiseks. Ja see pole ainult „valgete ja mustade ubade“ sorteerimine, – finantsvoogudega tuleb toime mitte halvemini. Tegelikult, edukaks karjääriks vajab ta suurepärast psühholoogilist atmosfääri kus puuduvad „konkurss vabale kohale“ ning reorganisatsioonid. Seepärast eelistab stabiilse koormusega ning püsiva kollektiiviga struktuure „Tootmiskonfliktidesse“ püüab mitte astuda (kui vaid nad tugevasti riivavad tema arusaamu õiglusest), kuid elab väga üle nende osapoolte pärast, siiralt tundes kaasa kaotajatele. INFJ tüüpi naine ei kiirusta ilmutama algatust, kuid peale ülesande saamist, täidab seda kvaliteetselt. Haruldane juht ei unistaks sellisest kohusetundlikust ning mittelobisevast (!) kaastöötajast, kes on valmis võtma oma õlgadele rohkesti uusi ülesandeid, millistest kõik teised keelduvad. Lisaks, ta ei loo intriige, pole võimeline valetama ja reetma ning, peamine, häbeneb küsida palgalisa. Enamik elulistes situatsioonides jääb järeleandlikuks, oskab oodata ja kannatada. Kui aga „keerata vint üle“, siis on võimeline ilmutama erakordset kangekaelsust, – kuhu siin jõumeestel keskmistest kvaadritest! Pole vähem imekspanevam fanatismiga piirduv visadus, mis eristab INFJ tüüpi naist eesmärgi saavutamisel. Õnneks nii enesele, kui ka ümbritsevatele püstitab ta harva endale eesmärke. Paljud INFJ tüüpi naised leiavad end (ning kaovad sootsiumi jaoks) erinevates sektides ja religioossetes kooslustes.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s