‘Allo’Allo

Posted: 31. juuli 2009 in Films/TV-Shows

Pealkiri räägib enda eest. Minu meelest on selle Briti komöödia näol tegemist ühe parimaga. Kõige pealt aga lühidalt antud seriaalist.

“Allo’Allo” on Jeremy Lloyd’i ja David Crofti poolt kirjutatud komöödiaseriaal, mis oli eetris aastatel 1982-1992. Tegevus toimub II maailmasõja aegsel Prantsusmaal Nouvion’i nimelises linnas. Peategelaseks on kohvikuomanik René, kes vastu tema oma tahtmist kaasatakse vastupanuliikumisse ja kes peab varjama 2 inglise lendurit. Algselt pidi René neid varjama kõigest 2-3 päeva, kuid tegelikkuses mitmed vastupanuliikumise plaanid luhtusid ja lendurid jäid René juurde mitmeteks aastateks. Lisaks sellele üritab René hästi läbi saada sakslastega, kes linnas võimul on, varjata oma naise eest armusuhteid mitmete oma alluvatega ning toime tulla nõudliku ämmaga. Kogu seriaali teeb naljakamaks asjaolu, et tegevus toimub justkui “prantsuse keeles” – tegelikult räägitakse inglise keelt prantuse keele aksendiga. Eriti palju nalja hakkab saam kui inglaste poolt saabub linnakesse konstaabel Crabtree, kes peaks “prantsue keelt” oskama, aga räägib täiesti valesti – tegelikult väänab näitleja täiesti veidraid inglise keelseid sõnu välja. Seriaali keskseks kujuks on ka gestaapo – herr Otto Flick, kes on lihtsalt nii koomiline kuju, et ta suudab gestaapo kui institutsiooni muuta naeruväärseks ja rumalaks.

Tegelased:

* René Artois (Gordon Kaye) – kohvikupidaja ja peategelane

*Edith Artois (Carmen Silvera) – René naine, keda pidevalt petetakse. Ta on omamoodi silmarõõmuks surnumatja Alfons’ile, kuid on alati oma mehele truu. Tegelikult on ta väga vapepr naine, kes René asemel on nõus nii mõnigi kord täitma ohtikke ülesandeid. Talle on iseloomulik ka väga kohutav laulmine, mille ajal kõik kohvikukliendid juustu kõrva topivad, et teda mitte kuulda. Põhiütlus seriaalis: “René what are you doing with that girl?”, mille peale René vastab “You stupid woman, can’t you see…..”

* Madame Fanny (Rose Hill) – Edith’i ema ja René ämm. Tegemist väga ärksa vaimuga vanainimesega, kes tihti kaebab selle üle, et teda on unustatud. Kui juttu tuleb sakslastest, siis hakkab ta alati sülitama. Tema voodi all on raadio, mille kaudu vastupanuliikumine võtab ühendust Inglismaaga. Kui Fanny pahandab, et ta on unustusse jäetud, siis René vastab talle: “Shut up, you old bat!”

* Yvette Blanche-Carte (Vicki Michelle) – ettekandja René kohvikus ja peamine René armuke, kellega ta ka lõpuks põgeneb. Osaleb mitmetes vastupanuliikumise operatsioonides. Põhiütlus seriaalis: “Oooooooooh René” sügavalt kurgust tuleva häälega.

* Michelle Dubois (Kirsten Cooke) – vastupanuliikumise juht, kõikide plaanide välja mõtleja ja pidevalt aktiivselt vaba Prantsusmaa eest võitlev naine. Tema stseen alagab alati “Listen very carefully, I shall say this only once”.

* Kolonel von Strohm (Richard Warner) – linnas võimul olev kõige kõrgem sakslane, hoolib kõige rohkem sellest, kuidas pärast sõda hästi ära elada ning seeõtttu üritab varastades ühte maali saada endale rikkust (The Fallen Madonna with the Big Boobies by Van Clomp). Põhilause seriaalis kui keegi vaidleb vastu: “Do it or I will have you shot”

*Kapten Alberto Bertorelli (Gavin Richards) – Itaalia kapten, kes saadeti külasse, kui Mussolini Hitleriga jõud ühendas. Põhilised laused seriaalis: “Ah the beautiful lady, let me kiss-a  your hand-a” või siis “What-a  a mistake-a to make-a”  – ainult neid lauseid ütleb ta sellise tüüpilselt naljaka itaalia aktsendiga.

* Leitnant Hubert Gruber (Guy Siner) – homoseksuaalne leitnant, kees armus Renésse, tänu sellele satub René temaga seoses väga koomilistesse sitatsioonidesse.

* Herr Otto Flick (Richard Gibson) – gestaapo, kes jälgib kõiki kahtlaseid sündmusi linnas. Ainult tihtipeale lähevad tema plaand ikka täitsa metsa. Põhiline on must nahkmantel, kaabu ja jalaga liipamine.

* Reamees Helga Geerhart (Kim Hartman) – töötab sekretärina kapteni juures, on vabatahtlikult-sunniviisiliselt gestaapo armuke ja kaaslane, tegelikult üritab ta aga lihtsalt läbi saada ja pärast sõda parema elu peale saada.

* Politseinik Crabtree (Arthur Bostrom) – inglaste poolt saadetud agent, kes peab olema linnas politseinikuks ning kes peaks oskama “prantsuse keelt” – seda ta aga ei oska. Põhilause “Good mouning” või siis “I was pissing by the door when I heard two shats. You are holding in your hind a smoking goon. You are clearly the guilty potty!”

Veelgi rohkem infot on võimalik leida järgnevalt leheküljelt – Complete guide of Allo’Allo

Ja mõned klipid Youtube’i vahendusel:


Advertisements
Kommentaarid
  1. […] Allo’Allo – a British sitcom that was aired from 1982-1992. I talked about it longer HERE. […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s