Liebe Ist Für Alle Da

Posted: 23. okt. 2009 in Music

Uus Rammsteini plaat “Liebe ist für alle da“. Minu meelest üks parimaid plaate nende poolt. Väga väga hea 🙂

1. Rammlied – huvitava algusega ja siis läheb selliseks tüüpiliselt rammsteinilikult heaks looks üle, sõnad meeldivad väga ja viitavad (ilmselgelt) bändile endale. Pealegi on hea kuulata ja kaasa karjuda “RAMM-STEIN”

2. Ich Tu Dir Weh – väga hea laul, üks minu lemmikutest plaadilt. Hea, raske lugu. Arvatavasti lugu käsitleb S&M suhteid. Refrään on hea “Ich tu dir weh, tut mir nich leid…..”

3. Waidmanns Heil – algus on vist võetud tüüpilisest saksa jahilugudest ja siis läheb üle väga raskeks. Kohati natuke trashilik lugu minu meelest. Teemaks siis jaht – kuna albumi pealkiri viitab armastusele ja intervjuudes on välja tulnud, et see on ka albumi üldkonseptsioon, siis jaht kellegi järele.

4. Haifisch – meenutab natuke Depeche Mode’i ja veel üks lemmikutest sellelt plaadilt. Lugu oleks justkui bändilikmetest, aga samas kes teab. Igatahes hea lugu.

5. B****** – Richard Kruspe ütles ühes intervjuus antud laulu pealkirja kohta, et see on nende poolt välja mõeldud sõna ja võib tähendada mida iganes. Algab kohe raskelt ja üldse jällegi üks lemmikuid plaadilt. Sõnad jälle väga head. Ja muidugi on hea kaasa karjuda “Bückstabüüüüüüüüü…….”

6. Frühling in Paris – teistmoodi lugu kui Rammsteinilt võiks oodata. Pisut selline ballaadilik, aga samas väga ilus. Ja mulle meeldis see, et oli pandud sõnadesse prantsuse keelt. Igatahes kui mina seda lugu kuulan, siis tuleb automaatselt silmade ette hilisõhtune soe õhtu Pariisis – ilus päikeseloojang ja samas selline natuke nukker meeleolu. Tõesti ilus lugu.

7. Wiener Blut – see lugu on siis kurikuulsast Joseph Fritzlist ja sellest kuidas ta oma tütart keldris aastaid kinni hoidis. Suur austus Till Lindemanni kui sõnadekirjutaja vastu – see emotsioon, koledus ja pimedus on nii hästi sõnadesse edasi pandud. Loomulikult on muusika vastavalt laulule raske ja mõnusalt rammsteinilik.

8. Pussy – kurikuulsaks saanud Pussy. Imelikul kombel hakkas mulle see lugu isegi meeldima. Kui ma lugesin sõnu üle ja kuulasin nende enda seletust sellele, siis võiks öelda, et tegemist on isegi geniaalse lauluga – sisuliselt mõnitatakse seksituriste, kes käivad ainult selle nimel erinevates maades reisimas. Näiteks Briti poissmehed Eeestis. Sõnade mäng on ka hea  – ” Steckt Bratwurst in die Sauerkraut”. Hahah 😀

9. Liebe Ist Für Alle Da – väga hea lugu jälle, käsitleb seda, et armastus (ükskõik kas puhas või selline kole nagu Fritzli puhul) on siiski kõigi jaoks olemas. Ja ma nõustun 🙂

10. Mehr – algab veidi teisti kui teised laulud, aga edasi läheb paremaks. Vahepealsed kitarrri riffid on väga head. Sõnad on jälle väga head – tänapäeva ületarbimise teema. Meil kõigil on asju nii palju, aga ikka ei piisa.

11. Roter Sand – algab vilistamisega. Nii lahe, et nad selle tagasi tõid. “Engel”’i teeb ka heaks just see vilistamise lisamine. Aga antud laulu korral tegemist kurva lauluga. Ilmselgelt tegemist duelliga, kus peategelane sureb ja armastatu kaotab. Hea, rahulik lugu lõpetamaks seda albumit.

Tõesti, see album on neil nii mitmekesine, samas on üks läbiv teema, Till Lindemanni sõnad on väga tabavad ja hea sisuga, muusikaline pool väga hea. Mulle tõsiselt meeldib see album. Juba mitu päeva olengi ainult seda plaati kuulanud. 🙂

Ja tore on see, et Rammstein ka tee taas Eestisse leidis 😉

Rammstein+5375_1193232305549_1070649418_

RammsteinCaliforniaNovember2008--13

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s